Systematyczne rysowanie

Nieważne do czego byś się nie zabrał, systematyczność pozwoli ci osiągnąć mistrzostwo w każdej dziedzinie. Rysowanie nie jest tu wyjątkiem. Nie talent, a praca dają efekty, które potem pomogą Ci w samorozwoju.


Czy profesjonalni artyści malują na stołach, deskach, a może sztalugach?


Systematyczność

Wiele osób potrzebuje konkretnych liczb, które dawałyby znać, że po odpowiedniej liczbie godzin można już nazywać się mistrzem. Nie ma niestety konkretnej odpowiedzi. Mówi się, że 10tys godzin jest limitem potrzebnym do przekroczenia, aby osiągnąć najwyższy poziom, ale nie jest to reguła. Niektórzy potrafią osiągnąć to szybciej, inni z kolei tracą lata i nie widzą postępów.

Wynika to w głównej mierze z systematyczności. Jeżeli rysujesz co kilka dni, nie spodziewaj się szybkich efektów. Rysowanie powinno odbywać się codziennie, chociaż 15 min dziennie. Już samo szkicowanie wystarczy by twój poziom wzrastał. Traktuj to jako przyjemność i czas dla odpoczynku.


rysunek od podstaw

Zainteresować mogą cię jeszcze:


Planowanie

Większość problemów wychodzi z braku czasu. Nauka w szkole, czy chociażby praca, zajmują nam najwięcej czasu. Potem przychodzi zmęczenie i brak motywacji po wyczerpującym dniu. Są na szczęście taktyki, które pozwolą ci rozplanować dzień i wcisnąć trochę rysowania.

Prowadzenie szkicownika jest bardzo ważnym elementem rysowania. Pamiętaj by zawsze mieć go przy sobie. Jeśli znajdziesz chwile czasu na przerwie, czy na lekcji, na której nie musisz się skupiać, wyciągnij go i rysuj! Dodatkowo jeśli jesteś ambitniejszy, możesz wykonywać wtedy ćwiczenia celowe. Każde takie ćwiczenie pozwoli Ci na szybszy i ukierunkowany rozwój.

Innymi technikami które Ci pomogą są Stopiany oraz Złota Godzina.


KURS RYSUNKU = DOMIN


Kursy rysunku

Jeśli masz czas, ale brakuje ci systematyczności i samodyscypliny, dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kursy rysunku. Nie tylko nauczą Cię na nich rysować, ale jeszcze zmotywują do dalszego samoistnego działania.

Chodząc na kursy warto pamiętać aby każde ćwiczenie przerobione na kursach powtarzać w domu. Według krzywej zapominania, już po godzinie nie pamiętamy większości informacji których się nauczyliśmy, warto więc wykorzystywać tą wiedzę aby ją przyswoić.

Dodatkowo, wykorzystując zbliżające się wakacje warto zapisać się na wakacyjne kursy rysunku.

Dodaj komentarz